تشخیص ظروف مسی اصل از بدل و تقلبی – خرید ظروف مسی اصل

تشخیص ظروف مسی اصل از تقلبی

تشخیص ظروف مسی اصل از بدل و تقلبی با چند روش ساده

تشخیص ظروف مسی اصل با کیفیت از ظروف فیک و بی کیفیت بدل یکی از دغدغه کسایی هست که می خوان ظروف مسی تهیه کنن ، ما در نفیس مس فقط روی ظروف مسی زنجان کار میکنیم ، زنجان با کیفیت ترین و بهترین محصولات مسی کل کشور رو تولید می کنه و مس زنجان به دلیل چکش زنی دستی ظرافت بیشتری نسبت به مس شهر های دیگه داره که این عوامل باعث شده ظروف مسی زنجان طرفداران بسیاری زیادی در کل کشور داشته باشد ، پس ما در این مقاله در مورد شناسایی ظروف مسی اصل زنجان صحبت می کنیم . 

تشخیص ظروف مسی اصل از تقلبی

 

معرفی انواع ظروف مسی بر اساس نوع ساخت :

 1. ظروف مسی چکشی دستی : این ظروف به صورت کامل توسط دست چکش زنی شده (البته کار قالب گیری توسط دستگاه انجام می شود ) ظروف مسی تمام چکشی ظرافت بیشتری نسبت به بقیه مدل ها دارد و کار بیشتری از مسگر میگیرد و ارزش و قیمت بیشتری نسبت به بقیه انواع ظروف مسی دیگر دارد .
 2. ظروف مسی نیم چکشی : این ظروف مسی به صورتی هست که هم توسط دست و هم ماشین چکش زنی شده ،  این نوع ظروف وقت کمتری از مسگر میگیرد و به نسبت ظروف چکشی دستی قیمت پایین تری دارد
 3. ظروف مسی ماشینی : این ظروف به صورت کامل توسط دستگاه قالب گیری و چکش زنی می شود .

روش های شناسایی ظروف مسی اصل و تشخیص ظروف مسی تقلبی  :

 نوع چکشی زنی :

چکش زنی در ظروف مسی بسیار مهم هست ، تاکید من روی نوع چکش زنی نیست ، همانطور که گفتم چکش زنی ماشینی هم میتواند بسیار با کیفیت باشد حتی بهتر از چکش زنی دستی ، چکش زنی باید به صورت منظم و ریز باشد ، شکل و اندازه چکش زنی باید یکدست و در یک ردیف قرار بگیرد ، چکش زنی ریز بهتر و زیباتر هست پس برای تشخیص ظروف مسی تقلبی یا اصل به چکش کاری ها توجه کنید .

رنگ مسی درخشان :

مس اصل دارای رنگ درخشان و براق می باشد ، موقع خرید به رنگ ظروف مسی دقت کنید که براق و درخشان باشد ، رنگ مسی تیره نشان دهنده بی کیفیت بودن مس می باشد .

ورق مس :

ورق مسی بر اساس ضخامت به چند نوع دسته بندی می شوند و بر اساس نوع ظروف ضخامت ورق مسی را انتخاب می کنند ، تاکید من روی ضخامت مس نیست ، چون در ظروف مسی مهم ظرافت و زیبایی محصول است نه اینکه هر قدر ورق مس ضخیم تر باشد بهتر است ، ظروف مسی عرضه شده در نفیس مس اکثر محصولات با ورق ضخیم مسی تولید می شود .

 • سطح ظرف مسی باید صاف باشد و خوردگی و خراش نداشته باشد .
 • نباید سوراخ باشد.
 • نباید فرو رفتگی داشته باشد.

توجه کنید : ضخامت ورق مس بر اساس کاربرد ظروف مسی متفاوت هست ، مثلا قابلمه یا تیانچه به علت اینکه روی شعله مستقیم گاز قرار میگیرند باید از ورق ضخیم مس استفاده شود ، ولی برای ظروفی مثل لیوان و پارچ ضخامت زیاد مهم نیست ، البته ضخامت نباید به شکلی باشد که ظرف به راحتی و با دست خم شود .

نوع قلع :

قلع به رنگ سفید می باشد سفیدی درون ظروف مسی به خاطر قلع اندود کردن ظروف مسی می باشد ، کیفیت قلع و کیفیت قلع اندود کردن بسیار مهم هست برای تشخیص ظروف مسی تقلبی یا اصل به نوع قلع کاری توجه  توجه کنید ..

 • باید دورن ظروف مسی کاملا یکدست قلع اندود شده باشد.
 • نباید لکه های بزرک سیاه روی محل قلع اندود شده باشد.
 • قطع با کیفیت براق و درخشان می باشد .

نوع قالب گیری :

بخش قالب گیری ظروف مسی بسیار مهم هست ، ظروف مسی اصل و با کیفیت به نوعی قالب گیری می شوند که هر مدل ظروف مسی دارای 1 اندازه هستند حتی 1 میل هم تفاوت اندازه ندارند ، جای دسته ها ، جای درب روی ظرف به صورت اصولی روی آن قرار گرفته :

 • دقت کنید درب ظروف مسی خصوصا ظروف پخت و پز به راحتی در محلش قرار بگیرد .
 • دسته ها به محکمترین شکل روی ظرف مسی نصب شده باشد

خرید ظروف مسی اصل :

برای خرید ظروف مسی اصل و با کیفیت بهتون توصیه می کنم از مراکزی ظروف مسی  رو تهیه کنید که مورد اطمینان هستند ، تشخیص ظروف مسی اصل از ظروف مسی بی کیفیت کار زیاد سختی نیست ، اگه موارد گفته شده در بالا رو بخونید و دقت کنید موقع خرید میتونید یک خرید خوب داشته باشید ، در پایان اگه سوالی داشتید می تونید با ما در میون بزارید ، کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخ سوالات شما رو خواهند داد ، دقت کنید سایت نفیس مس زنجان فقط ظروف مسی اصل زنجان رو به هموطنان عزیز ارائه میکنه و تو این چند ساله تونسته نظر خیلی از خانواده ها رو به خودش جلب کنه .

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

1 دیدگاه برای “تشخیص ظروف مسی اصل از بدل و تقلبی – خرید ظروف مسی اصل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *