10 خاصیت نوشیدن آب از ظروف مسی

دانشمندان گذشته ایرانی به خواص مس تاکید داشتند ، به این دلیل از زمان های دور شاید چند 100 سال پیش تا حدود 30 سال پیش در ایران بیشتر ظروف خانه ها را ظروف مسی تشکیل می داد ، بنا بر دلایلی که جای بحث در این مقاله نیست این ظروف از خانه ایرانی ها حذف شد و جای خود را به ظروف استیل ، روحی ، چدنی و … داد ، تا اینکه چند سال پیش به دلیل کاهش سلامتی ایرانیان به دلیل استفاده از ظروف نا مرغوب دوباره مس جای خود را کم کم در خانه ایرانی ها باز کرد ، در این مقاله به 10 مورد از خواص نوشیدن آب در ظروف مسی اشاره کرده ایم البته این خواص بسیار بیشتر هست .

1 . مس به کاهش وزن کمک می کند : اگر می خواهید که وزن تان را کاهش دهید و از برنامه عذایی خاصی استفاده می کنید ، سعی کنید در کنار همه مواردی که متخصصین به شما می گویند نوشیدن آب در ظروف مسی را هم داشته باشید

ظروف مسی دستگاه گوارش را تقویت می کند در نتیجه هضم غذا در بدن تان ملایم تر و آرام تر صورت می پذیرد که این امر موجب کاهش وزن شما میشود ، البته این نکته فراموش نشود که نوشدن آب در ظروف مسی را همیشه در برنامه تان داشته باشید .

2 . مس خاصیت ضد پیری دارد : مس حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان  و همینطور مواد ضد رادیکالی می باشد ، مس با مقابه با رادیکال های آزاد که عامل اصلی ایجاد خطوط چهره هستند از چروک صورت جلوگیری میکند ، مس به تولید سلول های جدید و سالم کمک می کند .

3 . مس خاصیت نابود کردن باکتری ها را دارد : طبق تحقیقات دانشمندان مس یک آنتی میکرو باکتریال بسیار قوی می باشد ، این امر باعث می شود ، آبی که در ظروف مسی نگهداری و مصرف می شود بسیار سالم تر باشد.

4 . نوشیدن آب در ظروف مسی باعث سلامتی پوست می شود : در بالا هم گفته شد که مس به فرآیند بازسازی سلول ها کمک می کند ، علاوه بر آن ، مس ماده اصلی تولید ملانین در بدن می باشد ملانین هیپرپیگمانتاسیون ناشی از زخم‌های آکنه یا حتی آسیب نور آفتاب را کاهش می دهد .

از طرف دیگر، لایه‌ی رویی پوست می‌تواند با کمک عملکرد مس در بازسازی سلولی خود را احیاء کنند ، همینطور ملانین از پوست در مقابل اشعه‌های خورشید محافظت می‌کند، درمان زخم را سریع میکند و زخم‌ها را می‌پوشاند.

5 . بهبود عملکرد غده تیروئید : طبق تحقیقات دانشمندان یکی از موارد اصلی ابتلا به بیماری تیروئید ، کمبود مس در بدن می باشد ، چه کم کاری و چه پر کاری این غده از کم بودن ماده معدنی مس در بدن باشد .

6 . نوشیدن آب در ظروف مسی از کم خونی جلوگیری می کند : مس در مقابل کم خونی از بدن محافظت می کند به کمک مس، هموگلوبین یا آهن را می‌توان در سطح مناسبی حفظ کرد، و جریان خون در رگ‌ها را تنظیم کرد تا هرگز کمبود آهن یا کم‌خونی در بدن اتفاق نیفتد .

7 . مس خاصیت ضد سرطانی قوی دارد : مس خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی دارد و با رادیکال های ازاد مقابله میکند ( رادیکال های آزاد یکی از دلایل اصلی پیشرفت سرطان می باشد ) و تاثیر رادیکال های آزاد را خنثی میکند

8 . مس به دستگاه گوارش کمک می کند : همینطور که گفتیم مس خاصیت انتی باکتری دارد و باکتری های موجود در آب را از بین می برد ، باکتری E.coli یکی از باکتری های شایع هست که باعث ناراحتی در دستگاه گوارش می شود و مس این باکتری ها را نابود می کند ، همچنین مس نقش مهمی را در پاکسازی و سمزدایی معده ایفا می‌کند و کارکرد کبد و کلیه ها را نیز تنظیم می‌کند. ضمن این‌که در برطرف کردن ضایعات از بدن و جذب مواد مغذی نیز اهمیت بسیاری دارد. مطابق با نظر آیورودا، اگر میخواهید که سموم از بدنتان خارج شوند، یک لیوان آب که در ظروف مسی نگهداری شده است، صبح زود با معده خالی بنوشید .

9 . بهبود سریع تر زخم ها : مس در کنار خواص آنتی باکتریال ، ضد التهاب و ضد ویروسی که دارد ، عنصر عالی برای درمان سریع زخم ها می باشد  ، مس به ایجاد سلو ل های جدید کمک می کند که این امر خود موجب درمان سریع زخم می شود ، مس به درمان زخم های داخل بدن هم بسیار کمک می کند مثل : زخم معده ، زخم روده و …

10 . کمک به حفظ سلامت قلب و عروقی : در مطالعه‌ای که انجمن سرطان آمریکا انجام داد ثابت شد که مس می‌تواند به تنظیم فشار خون، ضربان قلب، و همچنین سطح کلسترول و تری‌گلیسرید کمک کند. همچنین اثبات شده است که مس می‌تواند جریان خون را بهبود ببخشد و خطر تشکیل پلاک در رگ‌ها را کاهش دهد. بنابراین، بد نیست برای پیشگیری از مشکلات قلبی عروقی آب نوشیدن از ظروف مسی را به برنامه‌ی روزانه‌ی خود اضافه کنید.

سخن پایانی :

این مقاله ترجمه شده از سایت های خارجی در مورد خواص نوشیدن آب از ظروف مسی می باشد که توسط دانشمندان و علوم گذشته و جدید تایید شده است ، خواص بی شماری برای ظروف مسی وجود دارد ما در این مقاله چند تا از مهمترین موارد رو نوشتیم

پدران و مادران ما در گذشته سن های بالای 90 را تجربه کرده اند یکی از دلایل این بوده که مهمترین ظروف هر خانه ای در آن زمان مس بوده ، به همین دلیل بوده که زندگی های سالم تر را تجربه کرده اند و از زندگی شان لذت بیشتری بده اند

نتیجه ای که از این مقاله میشه گرفت اینه که ، باید ظروف مسی دوباره به خانه ما ایرانی ها برگردد و سلامتی بیشتر را دوباره به ما هدیه دهد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *