استفاده از ظروف مسی برای پیشگیری از ویروس کرونا

تجارب گذشته و مقالات علمی در خصوص مزایای استفاده از ظروف مسی، نشان می دهد که ظروف مسی در مدت زمان کوتاهی باعث ضعیف شدن میکروب ها و ویروس ها شده بگونه ای که قابلیت انتقال بیماری را نداشته و به عبارتی خود یک واکسن طبیعی می باشد. حکمای ایران زمین بر استفاده از ظروف مسی قلع اندود شده و ظروف برنجی بسیار تاکید داشتند و سالهاست که خاصیت ضدعفونی کنندگی این ظروف در کنار دیگر خواص آن، بارها در مطالب و سخنان حکیم دکتر روازاده بیان شده است و مقالات متعدد داخلی و خارجی نیز به آن پرداخته اند. در این ایام نیز که بحث پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بسیار مطرح می باشد، تحقیقات متعددی در خصوص مدت زمان زنده ماندن ویروس کرونا در سطوح مختلف صورت گرفته است. در مقاله ای که لینک آن در ذیل آمده است (مقاله منتشر شده در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۰ در سایت NEJM – The NEW ENGLAND JOURNAL of MEDICINE) زمان زنده ماندن ویروس کرونا روی سطوح مسی را ۴ ساعت و روی سطوح استیل ۷۲ ساعت بیان نموده است.

البته در این مقاله به زمان زنده ماندن ویروس اشاره شده است نه به زمانی که ویروس ضعیف شده و عملاً غیر قابل انتقال خواهد شد. تجارب گذشته و مقالات علمی در خصوص مزایای استفاده از ظروف مسی، نشان می دهد که ظروف مسی در مدت زمان کوتاهی باعث ضعیف شدن میکروب ها و ویروس ها شده بگونه ای که قابلیت انتقال بیماری را نداشته و به عبارتی خود یک واکسن طبیعی می باشد.

استریلیزه کردن آب با استفاده از ظروف مسی :

اثرات استریلیزه کنندگی آبی که در ظرف مسی است، آن را برای مصرف؛ خالص، پاکیزه وبی‌خطر می‌کند. این آب دارای اثر استریلیزگی است که باعث مرگ باکتری‌های ای کولی( E Coli) می‌شود. به علاوه چنین آبی در مقابله با بیماری‌های ناشی از آب شامل وبا، سالمونلا، شیگلا، تیفوس و ویروس‌ها از جمله هپاتیت آ و انتروویروس بسیار موثر است مقاله ۱۰ خاصیت نوشیدن آب از ظروف مسی را از دست ندهید . بیائید سرعت احیای فرهنگ به فراموشی سپرده شده خویش را افزایش دهیم و از ظروف مسی استفاده کنیم . نفیس مس مرکز تولید و عرضه آنلاین ظروف مسی به کل نقاط کشور ، ما در نفیس مس با کیفیت ترین و مرغوب ترین ظروف مسی زنجان را تولید و به کل ایران عرضه می کنیم .

بیشتر بخوانید  آموزش استفاده از ظروف مسی برای اولین بار | علت جوشاندن شیر در ظروف مسی

لینک مقاله: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2004973?query=RP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *